• Dökümanımın siteye yüklenenebilmesi için gerekli teknik bilgiler nedir? (Dosya büyüklüğü ne olmalıdır)?

Format olarak "exe" gibi direkt çalıştırılabilir dökümanlar satılamaz. Dokümanların yüklenmesi sırasında virüs kontrolü yapılmaktadır. Oblado Yöneticisinin belirlediği maksimum dosya boyutu ve dosya formatlarında yükleme yapılabilir.

  • Ana kategoride yer almayan bir konuyla ilgili dökümanı nasıl yüklerim?

Talep edilen kategorinin açılması için site yönetimine istekte bulunabilirsiniz.

  • Ürünümle ilgili istatistiklere nasıl ulaşabilirim?

Kullanıcı profilinde yer alan hesap işlemlerim menüsü altında ki "istatistik" bilgisinden ulaşabilirsiniz.

  • Ödemelerimi nasıl tahsil edeceğim?

Tahsilat işlemleri için minimum  limit tutarında birikiminiz olmalı. Belirlenen tutara eriştiğinizde tahsilat talebinde bulunabilirsiniz.  Tahsilatınız talep ettiğiniz aydan sonraki ayın ilk haftası içerisinde gerçekleşir.  Oblado tarafından satıcının vermiş olduğu hesap numarasına Havale/EFT yapılacaktır.

  • Yüklemiş olduğum dökümanımı istediğim zaman güncelleyebilir miyim?

Evet güncellenebilir.Halihazırda satın almış kullanıcılar bu güncellemeye ücretsiz erişir.

  • Birden fazla döküman ekleyebilir miyim?

Evet birden çok formatta ve ya aynı formatta birden çok doküman ekleyerek tek bir paket halinde satışa sunabilirsiniz.

  • Ürünümün vitrindekiler bölümünde yer alması için ne yapabilirim?

Belirlenen ücret tarifesi çerçevesinde Dökümanlarım bölümünden "Pazarla" butonu ile dökümanları istenen süre için vitrine çıkartabilir, satış rakamlarınızı arttırabilirsiniz.

  • Dökümanlarımı arama motoruna nasıl çıkarabilirim?

Oblado dökümanlarınızın Google başta olmak üzere arama sonuçlarında çıkması için gerekli SEO işlemlerini sizin için ücretsiz yapar.Açıklama,döküman ismi gibi alanların Google başta olmak üzere diğerarama motorlarının SEO(Search Engine Optimization) hizmetine Oblado tarafından dahil edilmektedir.  Bunun sonucunda dökümana, anahtar kelimeler ile direkt Google arama sonuçlarından ulaşılabilir.

  • Dökümanlarımın reklamını kendim yapabilir miyim?

Dökümanların ziyaret sayılarını ve satışını arttırmak için;sosyal medya paylaşım butonları ile sosyal medya hesaplarınız ile paylaşımda bulunabilirsiniz.Döküman'ın "Pazarla" seçeneğinde karşınıza çıkan Iframe ile çıkan HTML kodunu herhangi bir sayfada kullanarak kişisel reklamınızı yapabilirsiniz.Ya da Oblado içerisindeki reklam alanlarına reklam verebilirsiniz.

  • Satışa çıkardığım dökümanımla ilgili gerçekleşen hareketleri nasıl takip edebilirim?

Dökümanınız ileilgili her türlü hareketi  "Hesap İşlemlerim" menüsü altında yer alan "İstatistik" bölümünden detaylıca takip edebilirsiniz. Ayrıca gerçekleşen her satışın ardından satıcı kullanıcıya bilgi e-postası gönderilmektedir.